ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10504530
*
nr 1050 4530
Spegel
höjd: 52 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 augusti 2016
kl 18:31:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/8 16:34:22
1
350 kr
22/8 18:15:45
2
Vinnande bud
22/8 18:16:04
2
justering av budtak
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:32
-
7409 Spegel
+ väggbord, med stenskiva, Rokokostil. Höjd: 140 +..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:48
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:38
-
7266 Spegel
1920-tal, 118x41 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:10
-
7129 Spegel
1940-/50-tal, Rotting, yttermått inklusive ram: 57..//
Aktuellt bud: 2.800 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:44
-
7097 Spegel
barockstil, nutida. Höjd: 63 cm
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:28
*
Spegel
nr 1050 4530
Spegel
höjd: 52 cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 augusti 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/8 16:34:22 | 1 | 350 kr |
22/8 18:15:45 | 2 | Vinnande bud |
22/8 18:16:04 | 2 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:32 -
7409 Spegel
+ väggbord, med stenskiva, Rokokostil. Höjd: 140 +..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:48 -
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:38
-
7266 Spegel
1920-tal, 118x41 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:10 -
7129 Spegel
1940-/50-tal, Rotting, yttermått inklusive ram: 57..//
Aktuellt bud: 2.800 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:44 -
7097 Spegel
barockstil, nutida. Höjd: 63 cm
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:28